Apple подала позов проти NSO Group, розробника шпигунського ПЗ Pegasus

Pingvin.pro

Apple повідомила, що подала позов проти ізраїльської фірми NSO Group та її материнської компанії. Вона хоче притягнути їх до відповідальності за стеження і переслідування користувачів Apple. У скарзі міститься нова інформація про те, як NSO Group заразила пристрої жертв своїм шпигунським програмним забезпеченням Pegasus. Щоб запобігти подальшим зловживанням та заподіянню шкоди своїм користувачам, Apple також вимагає постійної заборони NSO Group на використання будь-якого програмного забезпечення, послуг або пристроїв Apple.

Шкідливе програмне забезпечення Pegasus дозволяло зламувати iPhone і відстежувати діяльність власника смартфона. NSO Group створює витончену технологію спостереження, яка спонсорується державою, що дозволяє цільовому шпигунському програмному забезпеченню стежити за своїми жертвами. Ці атаки націлені лише на дуже невелику кількість користувачів і торкаються людей на різних платформах, зокрема iOS та Android. Дослідники та журналісти публічно задокументували історію використання цього шпигунського ПЗ для переслідування журналістів, активістів, дисидентів, науковців та урядовців.

Цього року журналісти 17 видань по всьому світу випустили велике розслідування, згідно з яким стало відомо, що Pegasus використовувався владою різних країн для відстеження діяльності, насамперед журналістів, правозахисників та політиків. Apple наголошує, що ця компанія незаконно зламувала її пристрої, стежила за її користувачами і порушувала законодавство США. Головне вимоги – заборонити NSO Group розробляти подібне програмне забезпечення.

Apple дякує таким групам, як Citizen Lab і Amnesty Tech, за їхню новаторську роботу з виявлення зловживань у кіберпросторі та допомоги у захисті жертв. Щоб ще більше зміцнити подібні зусилля, Apple внесе $ 10 млн, а також компенсацію будь-яких збитків від судового процесу організаціям, які займаються дослідженнями та захистом кіберзлочинів.

Apple також підтримуватиме досвідчених дослідників у Citizen Lab, надаючи на безоплатній основі технічну, аналітичну та інженерну допомог. І, за необхідності, запропонує таку допомогу іншим організаціям, які виконують критично важливу роботу в цій сфері.