У Білорусі найстаріше видання країни визнали "екстремістським"

UNN

Білоруська самопроголошена влада визнала Telegram-канал і соціальні мережі видання “Наша Ніва” “екстремістськими матеріалами”. Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на відповідне судове рішення, пише УНН.

Деталі

Повідомляється, що рішення було ухвалене 23 листопада, коли найстарішому білоруському виданню виповнилося 115 років.

Ухвала передбачає до семи років позбавлення волі будь-кому, хто опублікує чи перепостить матеріали “Нашої Ніви”.

Білоруська влада заблокувала інтернет-газету в липні та заарештувала її головного редактора Ягора Марціновича і журналіста Андрія Скурка. Обидва залишаються під вартою.

Додамо

Після виборів президента, що відбулися в Білорусі 9 серпня 2020 року, на яких вшосте за офіційною версією переміг Олександр Лукашенко, який набрав, за даними ЦВК, 80,1% голосів, в країні пройшли масові протестні акції. Загалом в країні 29 журналістів перебувають під арештом, відбувають покарання або очікують суду.

Відносини Білорусі з країнами Заходу після виборів різко погіршилися, Євросоюз, Великобританія, США, Канада і ряд інших країн поетапно вводили санкції проти білоруських офіційних осіб, а також підприємств, звинувачуючи Мінськ в порушеннях на виборах і порушенні прав людини.

Низка представників білоруської опозиції виїхали за кордон, зокрема до Польщі, Литви, України, і звідти ведуть свою діяльність.