В Естонії заборонили використання обладнання 5G від Huawei

Finance.ua

Парламент Естонії, Рійгікогу, в третьому читанні підтримав законопроєкт «Про електронні комунікації», в якому серед іншого заборонено використання в країні обладнання 5G від китайської компанії Huawei.

Про це повідомляє ERR.

Законопроєкт, що забороняє використання мобільних технологій, зроблених китайською фірмою Huawei, в естонських мережах, пройшов останнє третє читання Рійгікогу, за проголосували 73 депутати (зі 101). Законопроєкт також гармонізує правила захисту прав споживачів між більш традиційними телефонними службами і службами обміну повідомленнями, такими як Whatsapp і Viber.

Естонський «Закон про електронні комунікації» переносить у внутрішнє законодавство європейську директиву з комунікацій і визначить вимоги до використання апаратного і програмного забезпечення в мережах зв’язку таким чином, щоб захистити національну безпеку. Його ще має схвалити президент країни.

Восени 2020 року обладнання від китайських постачальників Huawei або ZTE для своїх мереж 5G заборонила Швеція. У вересні 2021 року Міноборони Литви рекомендувало споживачам уникати купівлі китайських мобільних телефонів Xiaomi і позбутися куплених раніше.

США також обмежує участь китайських компаній в галузі зв’язку, зокрема, в поточному році була відкликана ліцензія у китайської телекомунікаційної компанії China Telecom.