В очікуванні "інфляційного шоку": у Зеленського задумалися про введення продуктових чеків

UaInfo

Продукти в Україні стабільно дорожчають, і експерти не чекають особливого ефекту від запровадженого державного регулювання цін.

Щоб населення менш різко реагувало на інфляцію, з'явилася ідея запустити в країні програму «продуктових чеків». Суть програми розповів радник президента Олег Устенко у коментарі «Інтерфакс-Україна», інформує UAINFO.org.

Читайте також: Ціни на їжу зростають. Що робити?

Як зразок для наслідування вибрано американські food stamps. Їх не можна перетворити на гроші, але можна обміняти на продовольчі товари. Поширювати «продуктові чеки» передбачається з використанням системи «Дія».

Ще одним варіантом компенсувати витрати на продукти є виплати на віртуальну картку за аналогією до «ковідної тисячі».

«Це можуть бути й додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamp у системі „Дія“ — так званих „продуктових“ чеків», як це практикується у США. Але це антикризові заходи, які можуть запроваджуватися за потребою", — пояснив Устенко.

Читайте також: До 50 гривен за доллар: почему гривна в 2022 году может случиться гиперинфляция – эксперт

За прогнозами, у 2022 році ціни на продовольчу сировину (зерно, цукор, какао) можуть зрости на 10−20%. Вони потягнуть за собою загальний показник інфляції до 8−10%, оскільки у споживчому кошику українця майже половину асортименту займають продукти.

«Таке збільшення цін може стати серйозним інфляційним шоком», — вважає радник.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitterі YouTube