Xiaomi винайшла новий динамік для смартфона з механічною кришкою

Sundries

У лютому 2021 року Beijing Xiaomi Mobile Software подала патент до USPTO (Відомство США з патентів та товарних знаків) на «структуру, метод, пристрій та електронний пристрій регулювання режиму виведення звуку». Водночас компанія також подала той самий патент в EUIPO (Відомство інтелектуальної власності Європейського Союзу) під заголовком «Рухлива кришка мобільного пристрою».

У документації згадується смартфон Xiaomi з унікальною акустичною системою, яка повинна забезпечувати покращену якість звуку як у режимі гучного зв’язку, так і в режимі розмови за звичайним динаміком. В описі патенту йдеться, що в сучасних смартфонах дуже мало вільного місця для забезпечення гарного звуку як в режимі гучного зв’язку, так і при звичайній розмові (з телефоном біля вуха). Наступний винахід має забезпечити розв’язання цієї проблеми. У верхній частині телефону Xiaomi знаходиться динамік з рухомою кришкою, яку можна відкривати й закривати. Для цього встановлено невелику напрямну. Коли користувач відтворює музику або спілкується по гучномовному зв’язку, кришка відкрита, тому звук виходить через отвори гучномовця. Цей процес є автоматичним, хоча користувач також може вручну змінити режим звуку: режим гучномовця або режим дзвінка.

При телефонному дзвінку бажано низькочастотне поширення звуку, проте домогтися цього не так просто через отвори в динаміці. Саме тому Xiaomi вигадала кришку, що закриває отвір динаміка в режимі розмови. Таким чином, звукові хвилі прямують у бік екрану, що дозволяє чути якісніший звук.

Поки що невідомо, у якому смартфоні Xiaomi вперше використовуватиметься така система. Але виробника варто похвалити за те, що додавши у свої смартфони якісний стереозвук з динаміками Harman Kardon, компанія не зупиняється на досягнутому.