Українці можуть залишитися без світла, тепла та грошей через кібератаки РФ? Що говорять американські експерти

Новини.LIVE

Американські експерти попереджають про можливі більш серйозні кібератаки на українські ресурси, які можуть порушити життя простих громадян.

Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Кібератака на Україну - Польща допустила участь російських спецслужб

Кібератаки РФ

Видання зазначає, що інцидент кібератаки на сайти українських міністерств з 13 на 14 січня може стати підготовкою для більш серйозних атак.

"У міру зростання напруженості ми можемо очікувати агресивнішої кіберактивності в Україні і, можливо, в інших місцях", - вважає аналітик із розвідки американської компанії з кібербезпеки Mandiant Джон Халтквіст.

Він також зазначив, що організаціям необхідно розпочати підготовку. Адже втручання хакерів у роботу лікарень, енергетичних компаній та фінансову систему донедавна були рідкістю. Але організовані кіберзлочинці, багато з яких живуть у Росії, в останні два роки агресивно переслідували установи за допомогою програм-вимагачів, заморожування даних та комп'ютерного обладнання, необхідного для догляду за пацієнтами лікарень. У деяких випадках це навіть призводило до смерті пацієнтів.

Експерти нагадують, що Україна вже постраждала від деяких із найбільших на сьогодні кібератак на об'єкти інфраструктури.

"У грудні 2015 року перша у своєму роді кібератака позбавила світла 225 тисяч людей на заході України, при цьому хакери також атакували електророзподільне обладнання, що ускладнило спроби відновити електроенергію", - зазначають вони.

Нагадали і про 2016 - того року хакери атакували українські державні установи близько 6500 разів. Тоді уряд заявив, що російські спецслужби ведуть кібервійну проти України.

"Атака на Державне казначейство зупинила його системи на кілька днів, а це означає, що державні службовці та пенсіонери не могли вчасно отримувати зарплату або виплати", - йдеться в статті.

Кібератаки РФ - останні новини:

Спочатку з'явилася інформація, що Росія готує нові кібератаки на енергетичну систему і урядові вебресурси України, а Сполучені Штати і Великобританія допомагають українській владі протистояти потенційній кіберзагрозі з боку Москви.

А вже 14 січня хакери атакували сайти уряду і ряду міністерств, зокрема Міносвіти, МЗС та інших. Повідомлення провокаційного характеру, які вони розмістили на головних сторінках, вже видалені і деякі сторінки відновили роботу. Фахівці не виключають російський слід.