Міністр назвав мету кібератаки на держсайти

BizUa

Хакери, які атакували державні сайти, намагалися отримати права компанії-адміністратора сайтів.

Хакери атакували українські державні сайти, аби отримати права компанії-адміністратора цих сайтів. Про це повідомив у Facebook міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Це явна активізація кіберфронту, і наша команда частково перекине сили щодо розвитку державних послуг на допомогу відповідальним органам у напрямі побудови системи кібербезпеки”, – пише міністр.

Він нагадав, що кібератаки зазнали 70 сайтів держорганів, 10 з яких зазнали вторгнення, але їхній контент не був змінений, витоку персональних даних також не було і не могло бути, оскільки це не реєстри.

За словами міністра, більшість сайтів уже відновлено та вже працює стабільно.

“На вимогу СБУ та Держспецзв’язку портал Дія було відключено, щоб локалізувати радіус удару. Додаток Дія працював і працює стабільно”, – наголосив Федоров.

Нагадаємо, що в ніч на 14 січня на Україну було здійснено серйозну кібератаку, внаслідок якої з ладу вийшли близько 70 урядових та регіональних сайтів. Так, кілька годин не працювали сайти МЗС, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінфіну та інші.