Загрози втручання у мережі "Київстару" ззовні немає - президент компанії

Інтерфакс-Україна

Мобільний оператор "Київстар" наголошує на відсутності можливостей для втручання в роботу мережі ззовні, заявив президент компанії Олександр Комаров в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Наразі всі комутатори, розташовані в зонах бойових дій, так чи інакше географічно зарезервовані. Тобто на окупованій території є базова станція – ретранслятор, в якому немає жодних даних. Вона працює, і її можуть відключити в будь-який день. Ми не контролюємо це питання. Ми контролюємо проникнення у периметр мережі. І ми можемо сказати, що на сьогодні такої загрози немає", - пояснив він.

За словами Комарова, "Київстар" розпочав проект підвищення життєздатності своєї мережі - "рехоумінг" - географічне резервування комутаційних властивостей мережі, щоб вона була більш стійкою до таких викликів, як війна.

"Ми це почали робити до війни, продовжили перші два місяці й уже майже завершили", - наголосив президент компанії.

Він також наголосив, що якщо загроза зовнішнього втручання у мережі "Київстару" і виникне - компанія відключатиме відповідну частину мережі самостійно, щоб уникнути навіть теоретичної можливості такого втручання.

Як повідомлялося, Держслужба спеціального зв'язку та захисту інформації не підтверджує можливості до прослуховування розмов українців у російських військових.

Фахівці "Київстару" за два місяці війни ліквідували понад 48 тис. аварій фізичної та цифрової інфраструктури мережі, а також замінили майже 25 тис. метрів оптоволокна.

"Київстар" – найбільший український оператор телекомунікацій. Надає послуги зв'язку та передачі даних на основі широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, зокрема 3G. Його послугами на кінець 2021 року користувалися близько 26,2 млн абонентів мобільного зв'язку та близько 1,2 млн клієнтів фіксованого інтернету.

Акціонером "Київстару" є міжнародна група VEON (раніше – VimpelCom Ltd.). Акції групи котируються на фондовій біржі NASDAQ (Нью-Йорк).