Російські хакери здійснюють кібератаку, використовуючи тему окупованого Херсона

NTA

Хакерське угрупування UAC-0010 (Armageddon), що пов’язане із ФСБ Росії, здійснюють нову кібератаку на Україну, використовуючи тему окупованого Херсона.

Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації у телеграмі.

Зазначають, що хакери розсилають небезпечні листи з темою «Щодо проведення акції помсти у Херсоні!», які містять вкладення у вигляді файлу «План Херсон.htm». У разі відкриття зазначеного вкладення на комп’ютері жертви буде створено файл «Herson.rar» із ярликом «План підходу та закладання вибухівки на об’єктах критичної інфраструктури Херсона.lnk». А як кінцевий результат – завантажиться шкідлива програма GammaLoad.PS1v2.

Підступні плани агресора розкрила урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку.

За її інформацією, хакерське угрупування UAC-0010 (Armageddon) – серед тих, які від початку повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну активно атакують критичну інформаційну інфраструктуру нашої країни. Під час кібератак хакери використовують болючі для українців теми. Також зафіксовані випадки кібератак цієї групи проти країн ЄС.

Нагадаємо, що російська армія зайшла на територію Горностаївської ОТГ на Херсонщині.