На які телефони вже можна встановити Android 13

iTechua

Ми всі чекали, коли Google покаже Android 13 . Сумніватися в тому, що це відбудеться на конференції Google I/O 2022, не доводилося, тому що цей захід, як іноді здається, придуманий тільки для того, щоб показати новий Android найпопулярнішу операційну систему у світі. Бета-версія була доступна вже кілька тижнів тому, але її можна було встановити тільки на деякі моделі телефонів Google Pixel. Зараз їх побільшало, і вони виробляються відразу 12 виробниками. Тобто майже кожен має свою модель, на яку вже зараз можна встановити Android 13. Давайте поговоримо про це докладніше.

Android 13 бета 2

Цього тижня Google офіційно оголосила про програму Android 13 Beta на відкритті конференції Google I/O 2022. Як і останні кілька років, пошуковий гігант співпрацює з декількома OEM-виробниками, щоб дати розробникам можливість випробувати майбутню версію Android. Так користувачі до моменту її виходу зможуть отримати готовий продукт, а Google збере достатньо даних для того, щоб операційна система була правильною і не глючила

Як і минулого року з ініціативою Android 12 Beta , загалом 12 виробників є частиною програми Android 13 Beta . Єдина різниця в тому, що цього разу TCL було замінено на Lenovo.

Хоча більшість компаній пропонують бета-версію Android 13 для одного пристрою, деякі з них пішли далі і пропонують збірки для декількох продуктів. Отже, загальна кількість відповідних пристроїв насправді становить 22.

Не дивно, що Google пропонує найбільшу кількість продуктів – 8 смартфонів Pixel . За нею слідує Xiaomi з трьома пристроями, що складаються з двох смартфонів та планшета. Oppo також пропонує складання для смартфона та складаного пристрою. Інші бренди обмежені лише одним продуктом.

Ось повний список смартфонів та планшетів, на яких ви можете скуштувати Android 13 вже зараз.

На які телефони можна встановити Android 13 Google Pixel 4

Google Pixel 4 XL

Google Pixel 4a

Google Pixel 4a 5G

Google Pixel 5

Google Pixel 5a

Google Pixel 6

Google Pixel 6 Pro

Xiaomi 12

Xiaomi 12 Pro

Xiaomi Pad 5

Oppo Find X5 Pro

Oppo Find N

Asus Zenfone 8

Lenovo Tab P12 Pro

Nokia X20

Oneplus 10 Pro

Realme GT 2 Pro

Sharp Aquos Sense 6

Tecno Camon 19 Pro 5G

Vivo X80 Pro

ZTE Axon 40 Ultra Багато хто з наведених моделей зустрічаються в Україні вкрай рідко , але не нам вибирати, які пристрої братимуть участь у програмі тестування. Виробники домовляються з Google та розгортають цю програму.

З часом смартфонів у списку буде більше, а з виходом фінальної версії встановити Android 13 можна буде на десятки пристроїв.

Чи варто встановлювати бета-версію Android

На питання, чи варто зараз встановлювати бета-версію, я б відповів негативно. Якщо ви не стикалися з цим раніше, ви ризикуєте керувати телефоном. А ще вам просто не потрібно робити це через невелику кількість нововведень. Їм ще тільки з’явиться, зате вже зараз можна сповна випробувати всі глюки бета-версії. Зависання, баги, некоректна робота, проблеми з інтерфейсом, несумісність із додатками та багато іншого. Якщо ви ніколи не встановлювали бету Android на свій смартфон, краще не треба . Дочекайтеся релізу і отримайте задоволення від набагато стабільнішої системи. Випробувати задоволення від нововведень все одно не вийде, а негатив залишиться, і потім фінальна версія не принесе такого задоволення.

Як встановити Android 13

Якщо ви все ж таки хочете (на свій страх і ризик) встановити Android 13 на свій телефон зі списку сумісних, докладніше про цей процес ви зможете дізнатися, відвідавши цю сторінку . На ній викладено продукти, що беруть участь у програмі тестування, та описано процес отримання бета-версії Android 13.