Android 12 отримає унікальну функцію, якої немає навіть у iPhone і iPad

Незважаючи на те що Google найчастіше надихається ідеями Apple, вона все-таки не копіює їх бездумно, а адаптує під потреби своїх користувачів. В результаті нерідко виходить навіть краще, ніж було в оригіналі. Чи то у розробників Google все нормально з логікою, то соціологи компанії збирають відгуки користувачів, але, так чи інакше, ті ж самі функції у виконанні пошукового гіганта часто виходять краще. Взяти хоча б функцію розвантаження невикористовуваних додатків, яка з’явиться в Android 12 .

Якщо у вас коли-небудь був iPhone або iPad, ви повинні знати, як працює функція розвантаження невикористовуваних додатків в iOS. Алгоритми відраховують, скільки часу пройшло з моменту останнього запуску, і, якщо розуміють, що пройшло досить багато, то вивантажують додаток. Під розвантаженням мається на увазі відправка самого додатка в хмару при збереженні на пристрої всіх накопичених ним даних. Загалом, штука корисна. Ось тільки дані додатків часто займають більше місця, ніж він сам. І цю проблему Google зібралася виправити.

Розвантаження додатків на Android

Функція розвантаження додатків, яка з’явиться в Android 12, дозволить вивантажувати не тільки невикористовувані додатки, але і дані, які вони накопичили. Швидше за все, Google не буде зберігати їх до запитання, а буде просто видаляти. Адже, як не крути, у більшості відсутня підписка на Google One, а зберігати петабайт даних всіх користувачів сама компанія теж явно не зможе. Принаймні, у відкритому вихідному коді Android йде мова про «глибокий сон тимчасових даних». Мабуть, це воно і є.

Ясна річ, що видаляти файли кешу та інші важливі відомості Android навряд чи буде. Тоді користувачам самим буде простіше видалити додаток з усією купою інформації, яка накопичилася. Але іноді навіть тимчасові дані займають досить багато місця, і здатність алгоритмів Android ефективно видаляти їх з пам’яті пристрою дорогого коштує. Тим більше що на iOS такої функції, на жаль, немає. ОС Apple зберігає всі дані на пристрої, незалежно від їх характеру, вивантажуючи тільки сам додаток.

Дозволи додатків на Android

Втім, крім підтримки сховища в оптимальному стані, функція розвантаження з Android 12 робитиме ще дещо. Наприклад, вона зможе відкликати у завантажених додатків ті привілеї, які їм раніше надав користувач. Це робиться з міркувань безпеки, оскільки за час простою політика конфіденційності додатка могла змінитися, а користувач, який з ним не взаємодіяв, міг про це і не дізнатися. Тому куди краще просто запросити всі дозволи повторно, ніж ставити людину в явно невигідне становище.

Крім того, на відміну від методики розвантаження Apple, на Android завантажені додатки будуть видалятися з робочого столу. Замість цього вони будуть з’являтися в спеціальному розділі налаштувань, очевидно, щоб не муляти користувачеві очі. При необхідності він зможе перейти в цей розділ і відновити завантажені додатки, щоб почати користуватися ними знову. А, якщо не перейде і не відновить, то пам’ять залишиться вільною, якщо не брати до уваги дані додатки, які смартфон все-таки буде зберігати.