Названо два дієвих способи підсилення якості мобільного зв’язку для дач та заміських будинків

Незважаючи на розвиток комунікаційних мереж, не у всіх віддалених районах є стійкий мобільний зв’язок. Дачники, які перебираються на літо в заміські будинки, не хочуть залишатися без спілкування та втрати можливості користуватися інтернетом.

Проблему наявності якісного сигналу можна вирішити двома способами.

Підсилюємо сигнал стаціонарного GSM-телефону

Незаперечна перевага стаціонарного GSM-телефону, що має гніздо для SIM-карти, полягає в можливості підключення до нього зовнішньої потужної антени, яка встановлюється на даху будинку, або на спеціальній опорі і направляється в сторону базової станції оператора зв’язку.

Принцип роботи наступний: SIM-карту мобільного оператора вставляється у відповідний роз’єм GSM-телефону, антена підсилює вхідний сигнал, і абонент отримує можливість нормального спілкування.

Серед інших плюсів виносної антени можна відзначити її невисоку ціну і нескладне налаштування (встановити, направити в потрібну сторону і підключити до телефону).

Однак, є і недоліки:

потреба в окремій SIM-карті для такого телефону;

стаціонарність такого способу спілкування (складно перенести в іншу кімнату);

для кожної SIM-карти потрібно свій пристрій.

Якщо функціоналу стаціонарного телефону досить, то ваш вибір – виносна антена.

Використовуємо ретранслятор

Уже з назви приладу зрозуміло, що принцип роботи репітера полягає в повторенні та посилення спійманих хвиль.

Комплект пристрою складається з трьох частин: приймача (працює як антена і приймає сигнал), сам ретранслятор (підсилювач) і випромінювач (повторює посилений сигнал і роздає його на мобільні пристрої). В результаті виходить, що територія дачної ділянки буде забезпечена стійким зв’язком.

Серед плюсів слід виділити підтримку будь-яких мобільних операторів.

Оскільки ретрансляція не обмежена однією SIM-картою, як стаціонарний телефон, то може приймати сигнали різних мобільних провайдерів. Значить, всі члени сім’ї можуть користуватися своїми смартфонами з особистої SIM-карти. Репітер покращує не тільки голосовий зв’язок, а й широкосмуговий інтернет.

Мінусів менше, ніж у виносної антени, але вони вагомі:

досить висока ціна комплекту;

складніше налаштування.

Втім, як запевняють виробники, репітери забезпечені вичерпною інструкцією, тому проблем з виконанням налаштування і роботою пристрою виникати не повинно.