Кіберзлочинці вкрали понад $100 млн з блокчейн-проєктів всього за три місяці

Кіберзлочинці, що полюють за жертвами в просторі блокчейну, успішно розпочали 2021 рік і за перші три місяці року вже зуміли вкрасти майже на 50% більше грошей, ніж за той же період минулого року.

Як повідомляє TechRadar, команда Atlas VPN виявила, що кіберзлочинці вкрали близько $108,3 млн з різних блокчейн-проєктів в І кварталі 2021 року. Це на 46% більше, ніж за той же період минулого року.

DApps Ethereum (ETH), децентралізовані додатки, засновані на смарт-контракті Ethereum, стали найпопулярнішою ціллю кіберзлочинців в період з січня по березень. В цілому за вказаний період на них було здійснено 11 атак і зафіксовано 5 випадків шахрайських дій зі збитками у понад $86 млн. Станом на кінець березня кількість атак і шахрайств, які зачіпають ці додатки, збільшилася на 433% в річному вираженні.

Експерти також повідомили про дев'ять випадків злому блокчейн-гаманців, а також про одне шахрайство і два випадки шантажу, в результаті яких жертви втратили приблизно $19,3 млн.

На біржах було зафіксовано чотири атаки і один випадок шахрайства, в результаті чого збитки склали $2,9 млн.

«В силу своєї природи блокчейн-проєкти залишаються прибутковими цілями для кіберзлочинців, оскільки шахрайські транзакції не можуть бути скасовані, як це може бути в традиційній фінансовій системі», – прокоментувала Рут Цізінскі, дослідниця в області кібербезпеки з Atlas VPN.

«З огляду на криптовалютний бум, можна з упевненістю сказати, що до кінця цього року ми можемо очікувати нових зломів і атак», – додала вона.