Вартість Firefly Aerospace українця Полякова перевищила $1 млрд. Компанія хоче залучити ще $300 млн інвестицій

Космічна компанія Firefly Aerospace українця Максима Полякова залучила ще 75 мільйонів доларів інвестицій. Тепер її загальну вартість оцінюють у понад мільярд доларів.

Про це пишуть Bloomberg та CNBC.

У Firefly Aerospace наголошують, що залучені 75 мільйонів доларів є важливими, оскільки їх вдалося залучити перед дебютним запуском ракети-носія Alpha. В середині травня компанія планує провести так званий статичний випробувальний запуск ракети, за якого вона утримується на стартовому майданчику, а всі її системи перевіряють.

Співзасновник та генеральний директор Firefly Aerospace Том Маркусіч каже, що інвестиції спрямують на розвиток Alpha та посадкового апарата Blue Ghost.

Маркусіч відмовився відповісти, якою саме є вартість його компанії останнього залучення коштів, однак зазначив, що вона «трохи вища, ніж мільярд доларів».

Якщо травневий запуск відбудеться успішно, Firefly Aerospace матиме можливість отримати додаткові інвестиції на вигідніших умовах. У компанії повідомляють, що планують залучити ще 300 мільйонів доларів до кінця 2021 року.

Нагадаємо, у лютому стало відомо, що техаська філія Firefly Aerospace підписала контракт про участь у програмі NASA, де ракета-носій компанії ㅡ Firefly Alpha ㅡ має доставити у космос експериментальний орбітальний супутник. Окрім того, у NASA зацікавилися посадковим апаратом компанії Blue Ghost. Його вже обрали для участі в космічній програмі «Артеміда».

Про Firefly Aerospace

Компанія створена на базі Firefly Space Systems, яку у 2017 році викупив і перезапустив український підприємець і засновник Noosphere Ventures Максим Поляков.

Компанія розробляє легкі транспортники для доставлення вантажів на навколоземну орбіту. Її головний офіс розташований у США, а науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр підприємства є в Дніпрі.