Лабораторію клінічних навичок відкрили на базі медичного університету у Тернополі (фото)

Відкрили ще одну лабораторію клінічних навичок, і тепер — на базі центру симуляційного навчання Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського.

Лабораторії клінічних навичок у Тернопільському медуніверситеті складаються з трьох кімнат:

кімнати для відпрацювання медичних навичок, які включають камери, мікрофони, а також медичне обладнання й штучні руки, ноги, сідниці, які можуть бути підключені до комп'ютера

кімнати, звідки тренер і викладач надають інструкції — управляють навчальним процесом

кімнати, де студенти з викладачем переглядають записане відео — як вони виконували маніпуляції, виявляють помилки й підкреслюють гарні маніпуляції

Проєкт інвестував майже 3 млн грн для створення нових кабінетів у центрі симуляційного навчання Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського.. Ну й нагадаємо, що з 2019 року ми інвестували понад 15 млн грн до шести симуляційних центрів вже по всій Україні.

«У грудні 2018 року Тернопільський медичний університет став пілотним закладом українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти в Україні». У рамках проєкту передбачено відкриття, оснащення й удосконалення симуляційних центрів, які дадуть можливість студентам опановувати базові клінічні навички в сімейній медицині. Сьогодні ми відкриваємо на базі центру симуляційного навчання нашого університету «Лабораторію клінічних навичок для сімейних лікарів», яка дасть можливість здобути й відпрацювати всі необхідні практичні навички студентам»,— говорить ректор ТНМУ, професор Михайло Корда.

«У нашому університеті ми стараємося завжди наслідувати актуальні освітні тренди. Сьогодні в розвинених країнах симуляцію розглядають уже не тільки з точки зору опанування практичних навичок. Велику роль відіграє робота в команді й відпрацювання комунікації між її членами. Також на заняттях ми вчимо студентів доводити до автоматизму не лише рухи та маніпуляції, а й взаємодію у команді. Завдяки україно-швейцарському проєкту «Розвиток медичної освіти» ми отримали обладнання, яке допоможе студентам відпрацювати більшість практичних навичок, що виконуються лікарем, медсестрою чи медбратом», — розповідає більше про нову лабораторію директорка центру симуляційного навчання ТНМУ Галина Цимбалюк.

«Хочу підкреслити, що Проєкт інвестує не тільки в ремонт, закупівлю новітніх манекенів й комп'ютерів. Наша першочергова задача — підсилити та покращити якість медичної освіти в Україні, а це неможливо без інвестицій у кращі навички викладачів, IT, ресурси, як от літературу, знання англійської мови — те, що й формує якісну освіту в медичних ЗВО України»,— говорить Tetiana Stepurko, керівниця проєктного офісу україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».