«Лемківський кермеш» відсвяткували у Тернополі

У Тернополі майже півтисячі лемків зібралися на фольклорному святі «Лемківський кермеш». Вони приїхали з Підволочиська, Козови, Підгаєць, Монастириська. Про це повідомляє Тернопільська обласна державна адміністрація.

Святкування VI «Лемківського кермешу» розпочалося із богослужіння у церкві Вознесіння Христового. Як зазначив голова товариства «Лемківщини» Олександр Венгринович, храм збудований у лемківському стилі. Тому, саме у цій церкві, лемки щороку святкують храмове свято.

«Це наше свято. На Лемківщині називали це свято "кермеш". Ми хочемо відродити нашу культурну і духовну спадщину. Хочемо зробити все, щоб це свято продовжити, як наші батьки, діди, прадіди», - каже Олександр Венгринович.

Також, під час заходу, відкрили виставку колекціонерки Марії Тройчак. На ній представили майже 100 ікон із 52 країн світу.

Додамо, що започаткували «Лемківський кермеш» у 2016 році. Це не лише релігійне свято, а й фольклорно-музичне дійство лемківської культури. Під час якого лемки можуть зібратися разом, згадати свої звичаї та традиції, помолитися за здоров’я рідних та близький.