У столиці дипломати, представники влади, науки і бізнесу обговорили потенціал Тернопільської області (фото)

З ініціативи голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка в Києві на базі Торгово-промислової палати відбувся Invest Forum 2021 під гаслом «Тернопільщина: кластер можливостей».

Участь у форумі взяли голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, дипломати та представники науки і бізнесу.

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко відзначив, що Тернопільщина – регіон з багатими природними ресурсами, екологічно чистим навколишнім середовищем, економічним потенціалом та туристичними локаціями. Він також наголосив на тому, що Тернопільська область відкрита до інвестицій та пропозицій з боку іноземних партнерів.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря зазначив, що Тернопільщина має великий потенціал, який необхідно реалізувати. Однак це можливо тільки у співпраці влади громади, регіону та уряду.

– Це перший за довгий час захід, де регіон самостійно презентує свій потенціал. З точки зору реалізації можливостей і використання потенційних переваг, Тернопільщина перебуває у надзвичайно конкурентному середовищі. Перш з все це внутрішня українська конкуренція – Хмельниччина, Івано-Франківщина, Рівненщина, Чернівці, і навіть Львівщина – як хаб, який може стати магнітом для всього західноукраїнського кластеру по багатьох сферах. Тернопільщина має перемогти в цій конкурентній боротьбі і від заявленого потенціалу насправді перейти до його реалізації. Потенціал для розвитку Тернопільщини – туризм, легка промисловість, логістика, розбудова регіональних аеропортів тощо, – повідомив на своїй фейсбук-сторінці Іван Лукеря.

Культурною локацією на форумі була представлена Етногалерея «Спадок» та проєкт «Під Зорею Пінзеля», що додала іміджу у розвитку туристично-культурної галузі регіону. Окремо на форумі представили й проєкт «Життя в стилі ЕСО» та «Ekolife.Academy» про екологічні та оздоровчі проєкти Тернопілля.

– Метою форуму є надання хорошої можливості громадам області представити на заході потенційним інвесторам інвестиційну привабливість громад, покращити її позитивний імідж загалом, сприяти активізації інвестиційних процесів, встановити нові партнерські зв’язки, залучити додаткові інвестиції в розвиток економіки громади! – повідомив тернопільський підприємець Тарас Демкура.