Тисячі прочан молились за мир в Україні під час прощі в Зарваниці

Загальонаціональна проща до Зарваницької чудотворної ікони Матері Божої відбулася 17-18 липня.

Цього року Зарваниця прийняла десятки тисяч прочан з усієї України і світу. Цьогорічна проща до «Українського Єрусалиму» присвячена 425-літтю проголошення Берестейської унії та молитві за мир в Україні.

Прочани цьогорічної прощі до Зарваниці – учасники велопрощі Ченстохова - Зарваниця, групи прочан з єпархій з усієї України, піше паломництво деяких груп тривало майже тиждень. Серед гостей прощі – п’ятий Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною.

Відзначення 425-ліття Берестейської унії, яка ліквідувала розкол між західним та східним християнством, є особливим для УГКЦ як Київської Церкви, яка несе у собі пам’ять єдиної неподіленої Церкви, повідомляють у Департаменті інформації УГКЦ.

«Ця проща має особливу посвяту, – підкреслив у проповіді Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. – Хочемо особливо подякувати Господу за подію, яка відбулася у Бересті (нині у Бресті, в Білорусі) 425 років тому. Наша Церква має тисячолітню історію, а 425 років тому її Київська митрополія відновила життєдайну єдність Київської Церкви із наслідником апостола Петра у Римі. Ту єдність, у якій ми були Хрещені, і яка існувала до поділу між Сходом і Заходом за часів рівноапостольного князя Володимира».

Напередодні, у суботу, в рамках прощі до Зарваниці відбулася зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю. Це була уже десята така зустріч, під час якої Глава УГКЦ має нагоду звернутися до молодих людей зі своїм пастирським словом та відповісти на їхні запитання.

Також у суботу відбувся традиційний похід зі свічками від парафіяльного храму до місця об’явлення Діви Марії, де було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці за мир в Україні та припинення пандемії. Вночі у Зарваниці проходили нічні чування.

До слова, Марійський духовний центр «Зарваниця» – одна з найбільших святинь Української греко-католицької церкви. Собор Зарваницької Божої Матері має статус малої базиліки, куди на прощі щороку приїжджають віряни не лише з України, а й з усього світу.