На Тернопільщині затопило села: Людей просять не пити воду з колодязів

Через рясні дощі на Тернопільщині піднявся рівень води в річках Коропець та Дністер. Експерти не виключають, що можлива ситуація з підтоплення населених пунктів.

За наслідками стихії, 20 липня 2021 року, відбулося термінове позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної комісії та надзвичайних ситуацій при Коропецькій селищній раді. Найкритичніша ситуація в селі Світле, де вода частково зруйнувала дорогу в село, знеструмлено кілька будинків від падіння опори лінії електропередач.

По вулиці І.Франка смт.Коропець підтоплено кілька присадибних ділянок та господарських споруд.

У зв’язку з цим, у жителів населених пунктів Коропецької об’єднаної територіальної громади, існує ризик підтоплення окремих домогосподарств та криниць, що може спричинити спалахи інфекційних хвороб серед тварин та населення.

З метою попередження епідемічних ускладнень серед населення на потерпілих від негоди територіях, спеціалістами Монастириського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, проведено роз’яснювальну та санітарно-просвітницьку роботу з інформуванням населення щодо небезпеки використання води із забруднених джерел, а також здійснення необхідних заходів, у випадку підтоплення джерел водопостачання. Вживання води із забруднених джерел водопостачання можливе тільки після проведення санації джерел водопостачання, дезінфекції колодязів та лабораторних досліджень води.