Жителів Чортківської громади просять не спалювати листя

Осіння пора – час господарювання на городах, подвір’ях та прибудинкових територіях. Закінчується, зазвичай, таке прибирання спалюванням сухої рослинності. У такому випадку наведення чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для людей та довкілля.

Згідно з згідно п.8, ч. 2.4, розділу 2 «Правил благоустрою м. Чорткова» громадянам забороняється спалювати суху природну рослинність або її залишки. Це – пряме порушення природоохоронного законодавства, що може завершитись накладанням штрафу як на фізичних (від 340 до 1360 грн), так і на юридичних осіб (від 850 до 1700 грн). Окрім того, паління сухостою може стати причиною пожежі. В такому випадку винуватець нестиме кримінальну відповідальність.

Варто наголосити, що дим від спаленої рослинності складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При потраплянні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками, спричинюючи респіраторні захворювання. У більшості випадків листя не горить, а просто тліє, чим сприяє вивільненню великої кількості вуглеводнів.