Тернопільщина отримала 5 нових «швидких», здатних долати будь-яке бездоріжжя

Тернопільський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав 5 нових сучасних машин швидкої допомоги. На замовлення медиків їх виготовив провідний український виробник медичного спецтранспорту - компанія "Автоспецпром".

Це "швидкі" типу В на базі французького шасі Citroen Jumper 4х4. Кожний автомобіль укомплектовано всім необхідним медичним обладнанням для надання невідкладної допомоги та транспортування пацієнтів до лікарні, у тому числі тих, хто має ускладнену форму перебігу Covid-19. Для цього у медичному салоні є портативні та стаціонарні кисневі балони загальною місткістю 2400 л, пульсоксиметр, дефібрилятор-монітор із записом показників пацієнта, устаткування для ін’єкцій та вливань тощо.

Наявність повного приводу дозволяє цим "швидким" за потреби долати пересічну місцевість та бездоріжжя. Високу прохідність цих автівок засвідчив тест-драйв, який проводив "Автоспецпром" разом зі спеціалістами з Automobiles Dangel – французької автомобільної компанії, що спеціалізується саме на повнопривідних машинах.

Як базове авто, так і медичне устаткування повністю відповідають нормам адаптованого в Україні європейського стандарту ДСТУ EN 1789:2015. Сертифікати відповідності йдуть з пакетом документів до кожної машини швидкої допомоги.

"Ми виготовляємо машини швидкої допомоги вже понад дев’ять років. За цей час встигли попрацювати з багатьма моделями автівок та медичним устаткуванням від різних світових виробників. Базуючись на здобутому досвіді, ми обрали найбільш оптимальний для теперішніх українських реалій варіант – якісний та надійний повнопривідний Citroen Jumper з доступною ціною та невисокою вартістю експлуатації, – пояснив заступник директора "Автоспецпром" Кирило Коморкін. – Автопарк "швидких" в Україні потребує оновлення, і ми робимо все, що в наших силах, щоб допомогти медикам якомога скоріше отримати сучасні автомобілі екстреної медичної допомоги".

Довідка

ТОВ "Автоспецпром" розпочало свою діяльність у 2012 році й сьогодні є провідним виробником автомобілів екстреної (швидкої) допомоги у країні й головним постачальником медичного автотранспорту для державних і приватних медичних установ України. Наприкінці листопада 2020 року компанія отримала сертифікат відповідності від європейського автогіганта PSA Groupe, ставши першим українським виробником "швидких", який отримав документ такого рівня.

Автомобілі швидкої допомоги виробляються у типах А1, А2, В і С на шасі Citroen, Peugeot і Mercedes. Контроль якості продукції ведеться відповідно до міжнародних стандартів ISO 9001 та ISO 13485 (Менеджмент якості для медичних приладів).

У квітні й травні 2020 року PSA Groupe і ТОВ "Автоспецпром" разом реалізували кампанію з надання допомоги Міністерству охорони здоров'я України та регіональним медичним закладам у підтриманні належного технічного стану "швидких" брендів Peugeot і Citroen. Спільно компанії відремонтували 100 "швидких".

Groupe PSA (Peugeot Societe Anonyme) – французька автомобілебудівна компанія. Це другий за величиною виробник автомобілів у Європі і власник таких брендів як Citroen, Peugeot, Opel, Vauxhall і DS Automobiles.