На Тернопільщині відкрили перший в Україні Дія.Центр

Сучасний центр надання адміністративних послуг відкрили у Лановецькій об`єднаній територіальній громаді. Відтепер 22 тисячі жителів громади зможуть отримувати адміністративні послуги в ЦНАПі європейського зразка. На створення центру було спрямовано 8,1 млн. гривень. Це кошти з державного і місцевого бюджетів та Програми «U-LEAD з Європою».

Привітав жителів громади з відкриттям ЦНАПу голова облдержадміністрації Володимир Труш. «Створення зручних та доступних умов для отримання громадянами та підприємцями якісних адміністративних послуг в одному офісі – наше пріоритетне завдання. В області триває формування нової системи надання адміністративних послуг. Упродовж трьох років у кожній громаді Тернопільщини повинен функціонувати ЦНАП. Сьогодні в області відкривається перший модернізований сучасний центр адміністративних послуг у форматі ДІЯ.ЦЕНТР, який надає доступ до сучасного державного сервісу», — зазначив Володимир Труш.

На сьогодні в області працює 31 Центр надання адміністративних послуг та 57 віддалених робочих місць. З метою розвитку мережі ЦНАП цьогоріч у державному бюджеті передбачено спеціальну субвенцію в обсязі 231 млн. гривень.

Важливим є також напрямок надання адміністративних послуг в онлайн - форматі через портал «Дія», у кожному ЦНАПі громадяни матимуть можливість отримати таку послугу на спеціально облаштованому робочому місці.

«У Центрі створено 14 робочих місць, які облаштовано сучасними меблями й технікою. Також, щоби максимально наблизити адміністративні послуги до громадян, на території громади функціонуватимуть 19 віддалених робочих місць», - додав Володимир Труш.

Адміністратори Центру надаватимуть послуги за єдиними стандартами якості: зручно, безбар'єрно, швидко, просто та ввічливо.

У ЦНАПі надаватиметься 234 адміністративних послуги, зокрема, можна буде отримати найнеобхідніші адмінпослуги, у тому числі: у сфері реєстрації, земельних відносин, соціальні послуги, дозвільні документи, довідки тощо.