Ну хоч не холодно тепер: у Тернополі утеплили стіну, де раніше був величезний мурал митрополита Андрея Шептицького (фото)

Тернополяни

Ще на День міста в 2016 році у Тернополі урочисто відкрили мурал українському релігійному діячу, провіднику української нації, великому митрополиту Андрею Шептицькому. Та пройшло 5 років і мешканці будинку на вул. Брюкнера вирішили утеплитись.

Зараз на колись красиво розписаній стіні із зображенням основоположника розбудови вільної і демократичної України — пофарбований у жовтий колір гіпсокартон.

Незрозуміло одне — навіщо було дозволяти розмальовувати стіну свого будинку, витрачати чийсь час та кошти, пафосно відкривати стінопис, а потім ось так знищувати людську працю та творчість?

Варто зазначити, розпочали малювати мурал на цьому будинку ще восени 2015 року у рамках мистецького фестивалю «АрТерВізія» художники з Одеси. Проте поки узгоджували усі питання з мешканцями сусідніх будинків, пройшов майже рік. Лише тоді усі роботи були завершені.

Мурал з Андреєм Шептицьким був родзинкою центру міста — його часто фотографували приїжджі та й місцеві мешканці замиловувалися красою творіння митців. «Вистачило» всього цього лише на 5 років. До слова, аналогічна доля спіткала і мурал з Андрієм Кузьменком (Скрябін), який красувався і приковувавпогляди до старого будинку на вул. Богдана Хмельницького. Зараз там теж утеплена стіна...

БУЛО:

СТАЛО: