У Тернополі презентували документальний фільм "Невидимий батальйон"

UA: Cуспільне мовлення

У Тернополі презентували документальний фільм "Невидимий батальйон". Це – історії шести жінок на російсько-українській війні. До 2018 року їх офіційно не визнавали бійчинями та не присвоювали бойового статусу. Презентувати стрічку приїхала ветеранка Катерина Луцик. Жінка воювала на сході чотири роки.

Жінка каже, що мала бути однією з героїнь фільму, але керівництво батальйону не дало дозволу на зйомки задля безпеки позицій:

"Раніше було таке, що офіційно не могли оформити жінок на бойові посади, законодавство України це забороняло і дівчата йшли, їх оформляли кухарками, зв’язківцями, швеями, а насправді вони були штормовичками, снайперками. Після фільму, після всієї цієї адвокаційної кампанії нам вдалося добитися змін у законодавстві України. І на даний момент внесли зміни в Закон і зараз 63 посад , саме бойових посади, дозволено для жінок і більше, ніж 450 посад цивільними працівниками ЗСУ також зараз доступні жінкам".

На презентацію фільму прийшов Ігор Брик.

"Насамперед мені цікава ця стрічка. Я підтримую те, що повинна бути рівноправ’я між жінками та чоловіками, вони теж повинні бути задіяні у різних сферах. Вони заслуговують і рівноправності, і кожен в праві вибирати свою долю", – каже Білик.

Телепрем’єра "Невидимого батальйону" відбулася у 2017 році. Від того часу його показали в більш ніж десяти країнах світу, розповідає голова громадської організації "Тепло рідних сердець" Леся Стебло. Приїхали до Тернополя на запрошення партнерських громадських організацій. Одна із них – "Простір активної та сучасної", яка діє в Ланівцях.

"Дуже важливо сьогодні цю просвітницьку діяльність проводити серед молоді, серед вчителів, серед інших верств населення, щоб нагадати, що війна триває. Ну і напередодні Дня захисника і захисниці важливо говорити про проблематику. Тому що не всі захисники – це є чоловіки і не всі чоловіки – захисники", – каже Стебло.

Режисерки фільму – Ірина Цілик, Світлана Ліщинська та Аліна Горлова.