У Тернополі під час будівельних робіт розкопали боєприпас часів Другої світової

Тернополяни

Вчора, 11 жовтня, у Тернополі знайшли боєприпас часів Другої світової війни.

Як повідомили в обласному управлінні ДСНС, ручну гранату Ф-1 виявили на території парку "Національного відродження" під час проведення будівельних робіт.

До місця небезпечної знахідки направили піротехніків.

"Після детального обстеження прилеглої території вибухонебезпечний предмет буде вилучено та знищено в безпечному місці шляхом контрольованого підриву", – зазначили в службі порятунку.

Цього ж дня у неподалік села Старе Місто на Підгаєччині знайшли 5 артснарядів. Нагадаємо, що у листопаді 2020 року там виникла надзвичайна ситуація техногенного характеру – у лісі виявили поклади снарядів часів Другої світової війни.

Піротехніки досі вилучають вибухонебезпечні предмети, які зосередженні на 13-ти гектарах землі. З минулого року працівники ДСНС підняли на поверхню понад 250 боєприпасів, більшість з яких – артснаряди.

"Пам’ятайте, якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпаси, або є підозрілим – не торкайтеся його! Про знахідку негайно повідомляйте рятувальникам, зателефонувавши за номером телефону "101". Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці", – наголошують в управлінні.