Феномен нескореності Іванни Блажкевич

Газета Свобода

З нагоди 135-річчя від дня народження дитячої письменниці, громадської діячки, незламної патріотки Іванни Блажкевич в обласній бібліотеці для дітей відбувся День краєзнавства «Не висихає душі криниця».

У літературній вітальні книгозбірні бібліотекарі презентували інформаційний бюлетень «Лауреати премії імені Іванни Блажкевич – наші земляки». Особливою гостею заходу стала цьогорічна лауреатка премії, дитяча письменниця краю – Марія Гуменюк, яка зачитала власні поезії і закликала дітей знайомитися з унікальною творчістю Іванни Омелянівни.

Переглядаючи слайд-презентацію та слухаючи розповідь ведучих, учасники заходу дізнались багато цікавої інформації про життєву і творчу стежину улюбленої письменниці. Присутні були вражені історією боротьби цієї тендітної жінки з тодішньою владою за право навчати школярів української мови, культури та історії. Як відомо, за свою непохитну проукраїнську позицію, активну громадську діяльність Іванна Блажкевич заплатила найдорожчим – життям власних дітей.

Великою несподіванкою стало знайомство з правнуком та праправнуком письменниці – батьком і сином Тарасом і Назаром П’ятковськими. Пан Тарас, який є викладачем Тернопільського національного медичного університету, поділився родинними спогадами про Іванну Блажкевич, а Назарчик здивував усіх глибоким розумінням цінностей, які сповідувала у своїй літературній і суспільній діяльності його знаменита бабуся.

З творчістю Іванни Блажкевич, від якої так і віє ніжністю, теплом і добром, усі бажаючі мали можливість ознайомитися під час огляду виставки «Незламна дочка матері-України». Дякуємо також третьокласникам ЗОШ №18 за зворушливу декламацію віршів письменниці.

Завершився День краєзнавства солодким частуванням у найкращих традиціях родини Блажкевичів.

Уляна ПИЛИПЧУК, редакторка Тернопільської обласної бібліотеки для дітей