Надзвичайна ситуація: у Чорткові лікарні, школи та дитсадочки залишилися без газу

Файне місто

У Чортківській громаді, що на Тернопільщині, 12 жовтня на засіданні комісії оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність постачання газу до лікарень, садочків та шкіл. Про це повідомляє Чортківська міська рада.

"По всій країні масово оголошують надзвичайну ситуацію через відмову компаній постачати газ бюджетним установам за пільговими цінами. Компанії, які до зростання цін виграли торги та уклали договори на постачання газу, відмовляються це робити: ціна у договорах є значно нижчою за сьогоднішню ринкову (а це 35-45 грн за куб газу).Через це в Україні, зокрема у Чортківській громаді, не можуть повноцінно розпочати опалювальний сезон: під загрозою опинились школи, садочки та лікарні", - йдеться у повідомленні.

Додаємо, що розпорядженням міського голови Чортківське пологове відділення вже опалюється, оскільки у них залишились об’єми газу, придбаного за старим договором, котрий діє до кінця жовтня.

Розпочався опалювальний сезон і у дитячих садочках, котрі переведені на альтернативні види палива. Йдеться про ДНЗ у селах Біла, Росохач та Скородинці, а також садочок №1 «Золота рибка» та №8 «Ромашка» у Чорткові.

У інших садочках громади, а також закладах культури та охорони здоров’я опалювальний сезон розпочнеться у неділю, 17 жовтня, якщо всі установи та підприємства встигнуть укласти нові угоди на придбання газу.

Опалювальний сезон у школах розпочнеться після завершення осінніх канікул – 24 жовтня.