11 лікарень Тернопільщини отримали американські ліки від коронавірусу, – Ольга Ярмоленко

Тернополяни

В рамках співпраці з урядом США Україна отримала інноваційні лікарські засоби від COVID-19. 1000 флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та Етесевімабу (Etesevimab) отримали і лікувальні заклади Тернопільської області.

Про це розповіла під час брифінгу начальниця управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко.

«Це ліки, які впливають безпосередньо на антиген, тобто на вірус, і вбивають його. За даними МОЗ,в Україну направлено 20 тисяч флаконів Бамланівімабу та 40 тисяч флаконів Етесевімабу (Etesevimab). Переговори про отримання цих ліків для України від США тривали майже півроку і осьнаша країна отримала на 20 мільйонів доларів цих лікарських засобів. Тернопільська область одержала майже тисячу таких флаконів з ліками і відповідно до розпорядження вони були передані тим лікувальним закладам краю,які надають допомогу в лікуванні хворих з коронавірусом. Загалом це 11 медичних закладів» , – говорить Ольга Ярмоленко.

Відомо, що ліки ці діють безпосередньо на вірус – препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень та потрапляння в лікарню.