Краєзнавець з Тернопільщини проклав новий полікультурний маршрут для туристів

Тернопіль Live

Новий туристичний маршрут давнім містом Збараж та його околицями розробив краєзнавець з Тернопільщини Руслан Підставка.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів сам розробник турмаршруту.

«Назва нового локального туристичного маршруту – «Збараж. Три культури – одна історія». Маршрут охоплює не тільки наше місто, якому понад 800 років, але й міські околиці, де збереглися самобутні пам’ятки історії та архітектури, до яких дотичні представники трьох народів, що тут мешкали – українці, поляки та євреї», – зазначив Підставка.

За його словами, тематика мандрівки підготовлена за матеріалами першого україномовного туристичного путівника «Збараж полікультурний», нещодавно виданого краєзнавцем.

На туристичному маршруті майже 50 цікавих локацій. Вони охоплюють історію Збаража та околиць з часу перших поселень до наших днів. Тут і залишки фортеці XIII століття, і Преображенська церква, в якій побували Пилип Орлик та Іван Мазепа, а ще – давній костел, млин, мости, єврейські та польські квартали Збаража.

Як повідомляв Укрінформ, цієї весни у Збаражі презентували туристичний маршрут «Перлина Медоборів. Історія Збаража крізь призму віків», який розробила студентка Тернопільського педуніверситету Анастасія Мокра. Вона здобула «бронзу» на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм».