У Києві більше тисячі пацієнтів отримали інсуліни за електронним рецептом

Київ media

За перші два тижні у Києві 1 417 пацієнти із цукровим діабетом отримали необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою в аптеках. Загалом за два тижні аптеки погасили 2 013 рецептів на інсуліни.

Про це Київ Медіа повідомляє прес-служба НСЗУ.

"Перехід інсулінів до програми реімбурсації "Доступні ліки" дозволив розширити мережу аптек, де пацієнт з цукровим діабетом може отримати необхідний йому інсулін, майже в 10 разів. До 1 жовтня пацієнти могли отримати безоплатний інсулін лише у 56 аптеках. Зараз же пацієнтові доступно 445 аптечних пунктів. Це однозначно покращить життя пацієнтів, які живуть з цукровим діабетом. Тепер можна обрати аптеку, до якої зручно добиратися або ж взагалі аптеку біля дому", — розповідає про покращення директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.

У програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. З них 47 — повністю безоплатні.

Для того, щоб отримати інсулін за електронним рецептом треба:

1. Звернутися до ендокринолога, який складе ваш індивідуальний план лікування і внесе його в Електронну систему охорони здоров'я. В плані лікування ендокринолог зазначає тип інсуліну, який потрібен саме вам, дозування тощо. На основі цієї інформації генерується електронний рецепт.

2. Перший електронний рецепт на інсулін виписує ендокринолог. З 1 жовтня паперові рецепти ендокринологи не виписують. Якщо ви маєте на руках паперовий рецепт, виписаний до 30 вересня, ви можете отримати за ним ліки до 31 жовтня. З 1 листопада отримати інсулін можна буде лише за електронним рецептом.

3. Сімейний лікар також може виписувати рецепти на інсулін на основі плану лікування, який створив ендокринолог. Однак сімейний лікар не може змінювати план лікування. Тому якщо потрібно змінити дозування чи тип інсуліну — зверніться до ендокринолога.

Коли лікар випише електронний рецепт — ви отримаєте повідомлення на ваш мобільний телефон з номером рецепту та кодом підтвердження.

4. Обрати зручну для вас аптеку, яка має договір з НСЗУ на видачу інсулінів.

Знайти аптеки допоможе мапа з аптеками на дашборді НСЗУ — "Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів". В лівому крайньому стовпчику виберіть потрібну вам область, населений пункт та у вікні "Тип договору" — інсулін безоплатно або з доплатою. Карта покаже вам перелік аптек, де можна отримати інсуліни.

Або шукайте аптеку з наліпкою "+Інсуліни".

Також про найближчу аптеку можна запитати у оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

5. Завітати до обраної аптеки. Назвіть аптекарю номер електронного рецепту та код підтвердження. Отримуйте інсулін безоплатно або з невеликою доплатою.

6. У випадку, якщо у вас немає телефону. Лікар, який виписує вам електронний рецепт, може роздрукувати рецепт на папері. Саме його і показуйте аптекарю.

Якщо в аптеці немає потрібного типу інсуліну, то його можна замовити. Це безоплатно. Аптека не має права відмовити вам у цій послузі, оскільки вона підписала договір з НСЗУ. Якщо вам відмовили, зверніться до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Нагадаємо, із 1 жовтня змінюється механізм отримання інсулінів хворими на цукровий діабет.