Пізня смакота: у “Вікнинах” на Гусятинщині досі збирають малину

Наш день

Початок жовтня подарував нам пізню сонячну погоду. У ці дні у господарствах, зокрема у ПП "Вікнини" (директор Василь Ванярха), крім основних сільськогосподарських культур завершують збирання і малини, яка займає тут площу понад 12 гектарів. Солодка ягода сортів "Полана", Зюгана, Хімбо Топ, Аміра плодоносить з середини серпня (цьогоріч, як і торік, через весняні приморозки цвітіння почалось трішки пізніше).

В залежності від дозрівання малину збирали два-три рази в тиждень. Однак, минулих вихідних працівникам господарства довелося дві ночі навколо малинника палити солом'яні тюки, створюючи штучне тепло, аби не дати приморозкам знищити ягоди. Як зазначив Василь Ванярха, у такий спосіб наші діди-прадіди захищали від втрат свій урожай. Можливо, дим, який поширювався на село, і спричиняв його мешканцям певні незручності, але люди поставились до цього з розумінням. Іншого виходу не було.На щастя, все обійшлось… І вже в понеділок повним ходом збирали солодку ягоду.

Наразі, похолодало. Чи буде ще малина, чи дозріє? Сподіваємось, що так, але все залежить від погоди, - резюмує агроном Степан Пришляк.Марія МАЙДАНЮК.Фото авторки.