Будьте обережні: аферисти масово ошукують мешканців Тернопільщини

Часопис

Довірливі люди, незважаючи на численні попередження, продовжують поповнювати кишені аферистів.

Шахраї телефонують до потенційних жертв та під різними приводами дізнаються персональні дані власників карткових рахунків. Як правило, вони повідомляють про збій банківської системи, несанкціоновані дії з рахунком або розповідають про можливість збільшення кредитного ліміту.

Як тільки громадяни повідомляють дані, які потребують пройдисвіти, втрачають гроші.

Від такого роду злочинів потерпіло двоє мешканок Тернополя. Жінки втратили майже 6 000 гривень. За допомогою вони звернулися до правоохоронців.

Поліцейські вкотре наголошують мешканцям Тернопілля бути уважними та пам’ятати: працівники банку не телефонують клієнтам, щоб дізнатися інформацію про пароль та особисті дані. У разі такої ситуації і коли названий працівник дзвонить зі звичайного номера мобільного телефону, завершуйте розмову і передзвоніть на гарячу лінію фінустанови та уточніть деталі.

Ніколи нікому не повідомляйте свої персональні дані телефоном. Особливо це стосується цифрових кодів з SMS-повідомлень банку, puk-кодів з картки.

Намагайтеся контролювати свої особисті дані, які розміщені в соціальних мережах. Видаліть, на ваш погляд, усю небезпечну інформацію.

Ніколи і ні за яких умов не виконуйте у банкоматі дії, які вам диктує по телефону незнайомець.

Якщо ви підозрюєте шахрайство – блокуйте свій рахунок.