Цьогоріч на Тернопільщині у сільськогосподарській сфері було майже 3 тис. вакансій

Газета Свобода

Третя неділя листопада 2021 року – День працівників сільського господарства України.

Це одна з провідних галузей економіки Тернопільської області. Освоєння земель, вирощування зернових, бобових, овочевих, ягідних та інших сільськогосподарських культур, розвиток садівництва та фермерських господарств спричиняють сталий попит на працівників аграрної сфери.

З початку цього року у сільському, лісовому та рибному господарстві роботодавці Тернопільщини шукали працівників на 2817 вакансій.

Станом на 17 листопада 2021 року сільськогосподарські підприємства області мали 52 вакансії із зарплатами: до 17 тис. грн - у дояра, до 15 тис. грн – у ветлікаря, екскаваторників, трактористів-машиністів, до 12,7 тис. грн – у водіїв, електромонтерів. Також потрібні: тваринники, свинарі, агрономи, оператори машинного доїння, оператори свинокомплексу, підсобники, зоотехнік та ін.

За спрямуванням служби зайнятості здобути професію тракториста-машиніста с/г виробництва можна в Борщівському агротехнічному коледжі, Заліщицькому ВПУ, Зборівському фаховому коледжі ТНТУ ім. І. Пулюя, Лановецькій філії Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗУ). Навчання проводиться за груповою формою від 1,5 до 6 місяців. Після його завершення слухачі отримують свідоцтво про присвоєння робітничої професії і посвідчення на право водіння.

Також на замовлення роботодавців служба зайнятості організовує короткотермінові (до 1 тиж.) курси цільового призначення за різними с/г напрямами, зокрема «Охорона праці та дотримання безпечного ведення робіт у молокопереробній галузі», «Експлуатація новітніх видів автотранспортних засобів та тракторів», «Основи технічного обслуговування і ремонт сільськогосподарського техніки», «Особливості роботи у плодовому саду у весняний період», «Сучасні технології вирощування овочевих культур», «Догляд за плодовими деревами і кущами» та ін.

Фінансування витрат на навчання, проживання, медичний огляд та проїзд безробітних здійснюється за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За довідками зверніться у місцевий підрозділ Тернопільської обласної служби зайнятості.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Тернопільського обласного центру зайнятості. Тел. (0352) 23-49-77).