Міський голова Сергій Надал вперше в Україні використав найсучасніші платформи для звіту

Тернопільська Липа

Вперше в Україні звіт міського голови Тернополя транслювався одночасно в усіх електронних місцевих ЗМІ та соціальних мережах. Це дозволило залучити до цього процесу максимально велику кількість мешканців міста. В реальному часі тернополяни ставили запитання у соцмережах і відразу отримували відповіді на них. Відповідала також уся команда міської ради, зокрема керівники управлінь. Замість сухого звітування чиновників, відбулося справжнє звітування команди мера перед громадою з важливими та цікавими запитаннями від мешканців міста, - пише «TeNews».

7 листопада відбувся інтерактивний звіт міського голови Тернополя та керівників управлінь міської ради за 2021 рік перед тернопільською громадою. Вперше в Україні звіт команди міського голови показували на всіх можливих медійних платформах. Його транслювали три місцеві телеканали, радіостанції, на Фейсбук-сторінках міського голови та міської ради. І що взагалі унікально для України – відбувалась трансляція на великому моніторі на Театральному майдані Тернополя.

Всі охочі тернополяни мали змогу не лише переглянути трансляцію, а й наживо в онлайн режимі поставити запитання міському голові та керівникам управлінь. На всі з них були дані відповіді, а скарги, з якими звертались тернополяни, - взяті в опрацювання. Тобто, відбулося пряме спілкування з громадою.

Таким чином, замість класичного «пострадянського звітування», команда Сергія Надала робила це в сучасному західному стилі. Такої практики дотримуються команди мерів Берліна, Лондона та Парижа. Цей метод показав свої переваги й для українського міста.

Переваги інтерактивного звіту

Інтерактивний звіт не порушує антиковідні норми щодо масового зібрання громадян, не несе жодної загрози для життя та здоров’я людей, і при цьому охоплює значно більшу аудиторію. Щоб послухати звіт чи поставити пряме запитання міському голові, тернополянам не потрібно було йти у ПК «Березіль», де міський голова звітував у минулі роки, - достатньо було просто увімкнути будь-яку медіа-платформу та долучитися онлайн зі своїми запитаннями. Тобто у 2021 році на ПК «Березіль» перетворився фактично весь Тернопіль.

Інтерактивний звіт значно відкритіший для громадян. Онлайн режим знімає всі обмеження на пряме спілкування з мером та його командою. Якщо під час звітування вживу людина може соромитися задавати питання чи записка із запитанням банально не дійти до мера, то в інтерактивному форматі такі ситуації неможливі.

Інтерактивний звіт команди Сергія Надала дав можливість тернополянам задавати запитання в онлайн режимі не лише меру, а й всім керівникам управлінь. Люди отримали змогу звернутися до керівників зі своїми, можливо, на перший погляд, дрібними, але важливими для них, проблемами. Тобто, відбулося пряме спілкування команди Сергія Надала зі всією тернопільською громадою.

«Завдяки сучасним технологічним засобам комунікації, ми з вами спілкуватимемося онлайн. Цей інтерактивний звіт – не лише процес звітування перед громадою. Це й пряме спілкування з тернополянами. Думка мешканців міста є дороговказом, як саме повинен розвиватися Тернопіль. Тому сьогоднішнє спілкування стане важливим для формування таких дороговказів. Я дуже ціную і поважаю ваші пропозиції, ваші поради та конструктивну критику. Адже активна громада – це сильна громада. Щиро дякую вам за довіру і підтримку», - заявив у своєму виступі Сергій Надал.

Охочі можуть переглянути інтерактивний звіт за цим посиланням у Фейсбук, а скорочений варіант - прочитати на сайті міської ради.