На Тернопільщині більшість безробітних – жінки

Тернопільська Липа

За 10 місяців 2021 року в місцевих підрозділах служби зайнятості Тернопільщини соціальними послугами зі сприяння у працевлаштуванні скористалися 34.8 тис. осіб, із них 27,4 тис. були визнані безробітними через відсутність прийнятних пропозицій роботи (торік – на 2,2% менше).

Порівняно з таким же періодом минулого року, на 35,2% зменшилась потреба в робочій силі. Служба зайнятості області оперувала інформацією про наявність 13465 вільних робочих місць, із них 5,4% із заробітною платою, вищою від середньої по області, 47,9% – з мінімальною з/п.

За сприяння служби зайнятості цьогоріч змогли знайти роботу 9 тис. краян, із них 94 – з компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску, одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 4 безробітних, 61 – уклав контракт на проходження військової служби. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру було залучено 1178 осіб, після їх завершення 449 працевлаштовано на постійні місця праці.

Профпідготовкою та підвищенням кваліфікації було охоплено 2453 безробітних; 2408 – його завершили, із них 83,3% уже працевлаштувалися. Також 22 краян отримали безкоштовні ваучери на оплату навчання; 9 осіб підтвердили результати неформального навчання за професією кухар на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Станом на 01.11.2021-го неукомплектованими залишалися 1312 вакансій. Найбільше шансів знайти місце праці мали оператори котельні, машиністи (кочегари) котельні, водії, підсобники, продавці, кухарі, швачки, листоноші (поштарі), слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів. Сталою залишається потреба у лікарях (офтальмолог, анестезіолог, загальної практики).

На початку листопада ц. р. за допомогою обласної служби зайнятості роботу шукали 7,1 тис. безробітних. Із них 63,8% – жінки, 27,1% – молодь віком до 35 років, більше половини – жителі сільської місцевості, 32% – особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 160 – демобілізовані учасники АТО.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Тернопільського обласного центру зайнятості