2021-й – рік мостів на Тернопільщині

Тижневик "Номер один"

За всі роки Незалежності мостове господарство Тернопільщини занепадало. За 30 років загалом було відновлено зо 5 мостів. Та зі стартом «Великого будівництва» та Національної програми відновлення мостів ситуація кардинально змінилася. Торік відновили чотири мости на дорозі М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече. У цьому році в рази більше.

Дорожники ремонтують 21 міст на державних дорогах Тернопільщини капітальним та поточним середнім ремонтом. Ще 8 відновлюють у рамках експлуатаційного утримання поточним дрібним. На 14-ти з них роботи вже завершено.
Знаковий об’єкт тут – міст у селі Лисівці на трасі Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський. У 2019 році через системний рух аварійним мостом великогабаритного транспорту він частково обвалився. Розпочали його відновлення у жовтні торік завдяки Національній програмі відновлення мостів.
Підрядна організація практично з нуля звела міст довжиною 64 метри. Проїжджу частину моста (габарит) розширили до 8 метрів, на ній дві смуги руху. Також влаштували два тротуари по 2,25 метра кожен. Задля безпеки руху на мосту встановлено бар'єрне огородження, освітлення, нанесено розмітку.