Уряд змінив траєкторію ділянки траси М-19 у місті Заліщики — дорожники розпочали ремонт

Голос

10 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про передачу ділянки автомобільної дороги протяжністю 0,77 кілометра, по вулиці Осипа Маковея у Заліщиках Чортківського району Тернопільської області, в державну власність. Водночас 0,71 км дороги М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече у власність Заліщицької міської територіальної громади.

Для чого здійснили обмін?

Траса М-19 є одним із найбільш завантажених транспортних коридорів Тернопільщини. Десятки тисяч одиниць транспорту щодня перетинають регіон з півночі на південь цією трасою.

Заліщики – крайній населений пункт на півдні, через який пролягає траса у Тернопільській області. Дорога М-19 проходить через центральну площу міста. Потік транзитного транспорту ще з радянських часів завдає дискомфорт містянам. Водночас щільна забудова ускладнює рух великогабаритного транспорту.

Торік розпочали масштабний ремонт дороги М-19 від Тернополя до Заліщиків. У січні 2021 року Заліщицька міська рада направила звернення в Укравтодор з пропозицією обміну частини автомобільної дороги М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече на об’єкт комунальної власності, ділянку вулиці Осипа Маковея. Служба автомобільних доріг у Тернопільській області не заперечувала і запустила процес обміну, який завершило розпорядження Кабміну.

Уряд встановив нову траєкторію дороги М-19, а дорожники розпочали обіцяний поточний середній ремонт дороги у межах міста Заліщики. Підрядна організація Техно-Буд-Центр не лише замінює зношене покриття, а й розширює проїзну частину вулиці Осипа Маковея.