Архіпастирські візитації та освячення на Тернопільщині

Газета Свобода

Більче-Золоте зустрічало владику та гостей

17 листопада архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відвідав Борщівське благочиння. На запрошення протоієрея Петра Міськіва архієрей звершив Божественну літургію в церкві Архистратига Михаїла с. Більче-Золоте з нагоди 30-річчя відновлення храму.

Храм збудовано за сприяння князя Сапєги, який у 1868–1871 рр. виділив для цього місце у центрі села. Його вимурували з каменю взятого з руїн фортеці. Після вибухів німецьких бомб та господарювання атеїстичного режиму жодна з фресок настінного розпису не збереглася. З благословення настоятеля парафії священника Юрія Стеблини з допомогою меценатів та місцевих жителів у 1990 р. розпочали роботи з відновлення храму. І вже у 1991 р. була відслужена перша літургія .

Владиці Нестору співслужили благочинний протоієрей Іван Яворський, секретар Хмельницької єпархії протоієрей Володимир Марущак, священники Борщівського благочиння, а також запрошене духовенство Тернопільської та інших єпархій ПЦУ.

По завершенні богослужіння владика Нестор звернувся до присутніх з повчальним словом, а також привітав настоятеля та парафіян із 30-річчям із відновленням храму архистратига Михаїла і закликав на всіх Господнє благословення.

З нагоди відновлення храму та за заслуги перед Українською Православною церквою орденом Святителя і чудотворця Миколая нагородили о. Юрія Стеблину, під керівництвом якого було відновлено храм. Благословенною грамотою митрополита Київського і всієї України Епіфанія нагороджено сільського голову Галину Огородник. Грамотами Тернопільської єпархії УПЦ нагороджені меценати та жителі Більча-Золотого, які приймають активну участь в житті парафії.

Окрім того, високоповажні гості, відвідали музей села. Владика Нестор подякував за збереження історії та народної пам’яті, побажав музею розвитку та збагачення новими надбаннями.

Владика Тихон візитував парафію у Підгайчиках

21 листопада у свято Собору Архістратига Михаїла та інших небесних сил безтілесних, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон завітав до Свято-Успенського храму с. Підгайчики Теребовлянського благочиння. З запашним короваєм та теплими словами свого архіпастиря на церковному подвір’ї зустріли найменші парафіяни. У храмі настоятель митрофорний протоієрей Володимир Шумада запросив владику Тихона очолити святкове богослужіння. За божественною літургією його високопреосвященству співслужив обласний благочинний митрофорний протоієрей Володимир Якубишин та запрошене духовенство. Під час богослужіння була піднесена молитва за Україну, воїнів-захисників та український народ. У проповіді до присутніх архієпископ Тихон розповів про Архістратига Михаїла і небесних вісників волі Божої. Після відпусту архіпастир привітав усіх іменинників зі святом. Висловивши щирі слова подяки за багаторічне ревне пастирське служіння владика Тихон з благословення Предстоятеля Православної Церкви України блаженнійшого Митрополита Епіфанія вручив настоятелю о. Володимиру орден ПЦУ. Також архієпископ Тихон з благословення Предстоятеля вручив церковні відзнаки парафіянам та благодійникам храму.

У Великій Луці освятили відреставровану пам’ятку архітектури

21 листопада на храмовий празник святого Архистратига Михаїла у с. Велика Лука єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ владика Теодор Мартинюк у співслужінні з парохом церкви, о. Богданом і духовенством єпархії під час святкування 300-річчя храму, освятили його розпис та відреставровану дзвіницю, яка була збудована у 1650 році. Дзвіницю реставрували упродовж кількох років. Як розповів архітектор Ігор Яворський: «За цей час зняли штукатурку зі стін дзвіниці, укріпили камінь будівлі. Також відреставрували дерев’яні конструкції даху, замінили покрівлю з бляхи на дерев’яну, замість цвяхів використовували як це було у давнину кілки».

Перекривали дах майстри з Івано-Франківщини. Кошти на реставрацію дзвіниці зібрали жителі сільської громади також вони допомагали в ремонтах і харчували майстрів.

За словами краєзнавця Ярослава Пелехатого, дзвіниця у Великій Луці старша від сучасної церкви і її позначать на мапі туристичних пам’яток Тернопілля.

У Бучачі освятили нерукотворний образ Хреста Господнього

У листопаді в Бучачі при церкві Святого Архістратига Михаїла виявили цікаву знахідку – при зрубі старого дерева всередині побачили зображення двох хрестів.

«Коли зрізали дерево і розкололи його, то побачили нерукотворний образ, два хрести. Але зверніть увагу, що хрести є різними. Нерукотворний хрест, який є у цій серцевині дерева не вибитий і не намальований. Це є чудо. Напередодні храмового празнику, цей знак може означати, до нам щось намагається сказати Господь. Можливо дається цей хрест, щоб не падати і не розчаровуватися, - відзначив отець церкви Святого Архістратига Михаїла у Бучачі.

21 листопада на храмовий празник хрести освятили. За словами священника храму, усі бажаючі парафіяни мають можливість доторкнутися до хреста та зцілюватися від нього.