Внесок Тернопільщини до держбюджету країни перевищив 4,8 млрд грн

Місто

Торік платники податків Тернопілля сплатили до Державного бюджету України понад 4,8 млрд грн податків і зборів. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина. «Приріст до січня-грудня 2020 року склав 23 відсотки або на 910 млн грн більше», – деталізував він.

Майже половину надходжень складає податок на додану вартість. Упродовж минулого року наші краяни сплатили 2,3 млрд грн цього платежу. Порівняно з аналогічним періодом 2020 року, ПДВ надійшло на 16 відсотків більше або плюс 313,1 млн гривень.

Другим за значимістю в наповненні державної скарбниці є податок на прибуток підприємств. Підприємства, організації та установи нашого краю перерахували 706,5 млн грн даного платежу. При цьому сплата зросла на 57 відсотків, а це на 255,3 млн грн більше, ніж у січні-грудні 2020 року.

Суттєво зросли торік і надходження акцизного податку. Так, порівняно з попереднім роком, держбюджет отримав цього платежу на 84 відсотки або 13,3 млн грн більше. Адже минулоріч виробники підакцизної продукції нашого краю сплатили 29,1 млн грн акцизного податку, повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області.