З початку року на Тернопільщині виявили 97 нетверезих водіїв

обласТь

97 випадків керування транспортними засобами в стані сп'яніння задокументували поліцейські Тернопільської області від початку 2022 року.

Про це повідомили у пресслужбі Патрульної поліції області.

Водії, нагадуємо про відповідальність за керування у стані сп’яніння:

за ч. 1 ст. 130 (Керування транспортним засобом особою в стані сп'яніння або відмова від проходження огляду на стан сп'яніння) КУпАП — штраф 17000 гривень із позбавленням права керування на рік.

за ч. 2 ст. 130 (Повторне протягом року керування у стані сп’яніння) КУпАП — штраф 34000 гривень із позбавленням права керування на 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адмінарешт на 10 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

за ч. 3 ст. 130 (Третє та наступні протягом року керування у стані сп’яніння) КУпАП — 51000 гривень із позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адмінарешт на 15 діб із позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу.

за ч. 4 ст. 130 (Вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після ДТП за її участю, алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, лікарських препаратів до проведення відповідного огляду) КУпАП — 34000 гривень або адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб із позбавленням права керування на 3 роки.

Учора, близько опівночі, патрулюючи вулицею Генерала Мирона Тарнавського, патрульні помітили транспортний засіб Mazda, водій якого рухався із порушенням правил дорожнього руху.

Під час спілкування з чоловіком, патрульні виявили в нього ознаки наркотичного сп’яніння, тому запропонували йому пройти огляд на визначення стан сп’яніння в найближчому медичному закладі, на що останній відмовився.

З'ясовуючи усі обставини події, патрульні встановили, що кермувальник уже неодноразово сідав за кермо напідпитку та за рішенням суду його позбавлено права керувати транспортним засобом.

Інспектори склали на громадянина протокол за ч. 3 ст. 130 (Керування транспортним засобом в стані сп’яніння особою, яка двічі за рік була притягнута до відповідальності за керування транспортним засобом в стані сп’яніння) та винесли постанову за ч. 4 ст. 126 (Керування транспортним засобом особою, яка позбавлена такого права) КУпАП.

Водії, пам'ятайте, що алкоголь та кермо — несумісні❗️

Бережіть себе ??