На Тернопільщині поліція розслідує вбивство собаки у Чорткові

Місто

Поліцейські Чорткова проводять перевірку за фактом жорстокого поводження з тваринами. В одній із груп соціальної мережі було розміщено допис про те, що у Чорткові на сміттєзвалищі розстріляли собаку.

Авторка допису стверджує, що 1 січня невідомі зайшли на територію, яка належить комунальному підприємству Чортківської міськради та жорстоко розправилися з собакою, застреливши її. До інформації також додано фото вбитої тварини.

«За фактом, викладеним у публікації, поліцейські проводять перевірку. Відомості про подію внесено до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події», – зазначили у поліції.

Зазначимо, що в Україні посилили кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Хоч законодавство й раніше передбачало заборону знущання над тваринами, однак ці заборони не були так детально прописані, та й штрафи для порушників були переважно незначними. Тепер розміри штрафів зросли, а за деякі прояви жорстокості замість адміністративної передбачена вже кримінальна відповідальність. Також у новій редакції закону введено поняття «каліцтво» та «тілесне ушкодження» тварини.

Кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами передбачена статтею 299 Кримінального кодексу України. Жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, у тому числі з безпритульними тваринами, порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – караються обмеженням волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини.

До слова, кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами тепер передбачена з 14 років, раніше вона починалася з 16 років.

Джерело