На Тернопільщині селяни «повстали» проти розміщення в себе українських військових

Вголос

Рішення про це ухвалили на громадських слуханнях в Байковецькій ОТГ, пише TeNews.

Штаб тероборони розмістять в приміщенні школи, яка зараз не діє. Таке рішення одноголосно прийняли усі учасники громадських слухань.

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber

«Але це, так би мовити, тільки юридичний бік справи, – продовжив він. – А є ще моральний. Бо йде вже восьмий рік війни і боронити свою країну – наш священний обов’язок. І тішити себе думкою, що Росія не нападе знову – це ілюзія. Сподіваюся, ми всі засвоїли уроки 2014 року», - зазначив під час слухань сільський голова Анатолій Кулик.

Зазначимо, представники територіальної оборони звернулися до влади Байковецької громади наприкінці грудня, аби ті дозволили розмістити підрозділ. Перед цим штаб територіальної оборони планували облаштувати в селі Великий Глибочок, втім місцеві жителі виступили проти.

Там мали розмістити управління 105-ї бригади тероборони та один з батальйонів. Військові село обрали через зручне розташування неподалік обласного центру.

Як повідомляє інформаційний порталUkrainian Military Pages, виконувач обов'язків командира 105-ї бригади Євген Фоменко розповів, що звернувся до Білецької громади, до якої входить село, з листом щодо розгляду можливості розміщення підрозділу ще у вересні.

«Вже грудень, а ніякої відповіді так і не надійшло. Громада нам сказала: ми любимо і поважаємо військових, ми не проти військових, але ми їх тут не хочемо, – сказав Фоменко. – У нас вже всі терміни вийшли, якби нам відразу відмовили, ще у вересні, то я б ще у вересні шукав альтернативні варіанти, а так, дотягнули нас до грудня, а днями сказали, що проти».

У селі провели опитування. Як повідомляло Суспільне, станом на 13 грудня, з 353 опитаних мешканців 344 (97,5%) висловились проти розташування у селі частини тероборони. Загалом, у Великому Глибочку проживає понад дві тисячі осіб.

Одна з причин, чому люди проти, каже депутатка Білецької громади Лілія Лаврів, бо біля колишньої лікарні є дитячий садок:

«В нас багато патріотів і всі розуміють, що таке патріотизм і що таке військові дії. І в душі всі готові долучитися. Але коли йде мова про щоденну безпеку наших дітей і ми розуміємо, що це буде перша точка, куди можуть вдарити у випадку якихось військових дій, то це ще гіршу створює небезпеку для жителів» - говорить жінка .

Нагадаємо, як писав "Вголос", 10 січня, Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний підписав наказ про призначення командира територіальної оборони на Львівщині. Ним став підполковник Валерій Курко.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ