Підрядника, який виконуватиме роботи з будівництва Північно-східного обходу Тернополя, обиратимуть за відкритою міжнародною процедурою

Тернопільська правда

Зокрема сьогодні о 14:15 годині відбудеться розкриття тендерних пропозицій на реалізацію контракту з Будівництва північно-східної ділянки обходу м. Тернопіль (Лот 1) та транспортної розв'язки на км 315+629 а/д М-19 (Лот 2) у Тернопільській області в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту «Транспортний зв'язок в Україні - Фаза I», зазначає Укравтодор.

Закупівля проводиться шляхом міжнародних конкурентних торгів згідно з правилами ЄІБ. Трансляція буде доступна за посиланням ТУТ.

У рамках контракту заплановане будівництво:

-Північно-східної ділянки обходу м. Тернопіль — автошлях І категорії з 4 смугами руху. Він з’єднає населені пункти Шляхтинці та Смиківці й дві міжнародні траси М-19 Доманове — Ковель — Чернівці — Тереблече та М-30 Стрий — Ізварине.

-Транспортної розв’язки в Тернопільській області на М-19 (км 315+629). Для забезпечення безпеки та умов транспортного руху постає необхідність будівництва транспортної розв’язки в різних рівнях на перетині дороги М-19 з північно-східною ділянкою обходу м. Тернополя.

Довжина майбутньої дороги (включно з відрізком у складі транспортної розв’язки) становитиме 8,4 км.

«Європейський інвестиційний банк допомагає модернізувати дорожню інфраструктуру України, інвестуючи у будівництво та модернізацію доріг у Тернопільській, Львівській та Рівненській областях. Цей проєкт покликаний ліквідувати вузькі місця в міжнародних коридорах. Також у планах співпраці з ЄІБ — розгортання сучасних Інтелектуальних транспортних систем для управління та контролю за транспортом», — зазначив перший заступник Голови Укравтодору Андрій Івко.

Також він наголосив, що у випадку Північно-східного обходу Тернополя йдеться про з’єднання міжнародних маршрутів Е50 і Е85, котрі тут збігаються з дорогами М-30 Стрий — Ізварине й М-19 Доманове — Ковель — Чернівці — Тереблече. 8,4 км дороги першої технічної категорії забезпечить швидкий та комфортний зв’язок між двома трансєвропейськими коридорами. Своєю чергою місто Тернопіль звільняється від транзитного транспорту.

Нагадаємо, 19 вересня 2018 року Європейський інвестиційний банк схвалив виділення кредитної лінії в 50 млн євро, щоб допомогти Укрзалізниці і Укравтодору ліквідувати вузькі місця в європейських транспортних мережах. Згідно з документом, мова йде про проєкти малої транспортної інфраструктури обсягом 20 млн євро.