У Хмельницькому стартував мистецький проєкт «Бій за Україну»

UA: Cуспільне мовлення

Прем’єра Національного мистецького проєкту «Бій за Україну» на підтримку Збройних Сил України відбулась у Хмельницькому. Наступні міста: Чернівці, Кам’янець-Подільський, Львів, Ужгород і завершиться він у Мукачево.

Про це Суспільному розповів його режисер-постановник, художній керівник Івано-Франківського національного театру імені Івана Франка, Ростислав Держипільський.

Відкрив концертну програму в облмуздрамтеатрі іменні Михайла Старицького Президентський оркестр. У його виконанні прозвучав «Судний день» Джузеппе Верді. За словами режисера-постановника проєкту, Ростислава Держипільського, війна для митців – окрема тема, а тому, в такий складний час вирішили створити спеціальну програму. Народилася спільна ідея створити проєкт на підтримку ЗСУ.

«Власне ми зробили такий проєкт, ми його називаємо «Національний мистецький проєкт», де є кращі зразки світової академічної духовної музики, де є Шевченківський блок, і де є блок української повстанської пісні. Сестри Тельнюк у нас залучені, з нами працює актриса, відома зірка театру і кіно Ірма Вітовська, Сергій Лозановський - переможець «Голосу України»», - говорить режисер-постановник проєкту.

У Хмельницькому прем’єра проєкту відбулась позапланово.

«Прем’єра мала відбутися 8 травня в Івано-Франківську, Хмельницький мав бути другим містом. Але, у зв’язку з тим, що мер нашого міста звернувся з проханням не проводити масові свята у ці дні, в нас і відбулась незапланована прем’єра в Хмельницькому», - каже Ростислав Держипільський.

Що відомо Проєкт, зі слів організаторів, переслідуватиме декілька цілей: збір грошей на підтримку Збройних сил України, декларування культурної ідентифікації України як нації й звернення до світу із проханням врятувати Маріуполь. Про це 6 травня на пресконференції сказав режисер-постановник Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.