На Тернопільщині на національний мультипредметний тест записалися понад 10 тисяч осіб

UA: Cуспільне мовлення

Національний мультипредметний тест замість ЗНО цьогоріч складатимуть випускники. У Тернопільській області на тестування записалися 10 тисяч 450 осіб. Про це Суспільному повідомила начальниця управління освіти та науки області Ольга Хома.

"Але ця цифра буде менша, бо велика кількість учнів закладів ПТУ, передфахової вищої освіти, студенти реєструвалися для того, щоб здати підсумкову державну атестацію в складі ЗНО. І вони також йдуть і реєструються на ЗНО. Певна частина, орієнтовно 30% не візьмуть участі у мультипредметному тесті за рахунок того, що державна підсумкова атестація у складі ЗНО не здається. І тому цей відсоток з нашої території буде менший. Що стосується внутрішньо переміщених осіб, які на даний час проживають на території області і ті, які мають бажання здавати, вона є досить великою. Але остаточної кількості ми ще не маємо. Насправді, це є не просто підрахувати усіх, адже ми маємо із Запоріжжя, Херсона, Донецької, Луганської областей, навіть є з Київської області, з Житомирської", – розповіла Ольга Хома у програмі "Сьогодні. Головне".

Тестування відбуватимуться протягом 10 днів у дві зміни. На виконання завдань виділено 120 хвилин. Тест міститиме завдання із трьох предметів.

"Мультипредметний тест включає 20 питань з української мови, 20 з математики та 20 з історії. Цьогоріч мультипредметний тест створений лише на завданнях, які перевіряє комп`ютер. Це також будуть завдання, де слід вибрати лише відповідь А, Б, В, Г, чи знайти порівняння де потрібно вибрати дві відповіді, чи знайти аналогії і об`єднати. Ми маємо розуміти, що мультипредметний тест, як і ЗНО, є екзамен для вступу у вищий навчальний заклад. У вищі навчальні заклади ще має бути мотиваційний лист. Але ми також апелювали до міністерства освіти, що мотиваційний лист не є підставою для того, щоб це було вагомим чинником на вступну кампанію. На платну форму навчання абітурієнти вступатимуть тільки за мотиваційним листом, без ЗНО чи тестування, тобто для них не є бов`язковим. Але разом з тим мотиваційний лист не має бути пріоритетом на державну форму навчання. Він може бути пріоритетом лишень тоді, коли абітурієнти матимуть однакову кількість балів по мультипредметному тесту. В іншому випадку не варто так брати до уваги. Бо хтось може сам його писати і не настільки гарно буде він складений, ніж той, хто працював із спеціалістом і йому дуже гарно виклав мотиваційний лист", – розповіла Хома.

Ольга Хома каже, на Тернопільщині уже сформовано пункти тестування:

"Ми, наразі, не оголошуємо, де саме вони будуть, але ближче до тестування ми розкажемо у яких саме населених пунктах чи ОТГ будуть розміщені дані пункти тестувань. Ми вибрали станом на сьогодні 20 пунктів тестування, які обладнані комп`ютерною технікою, яка є необхідною для проведення. У одному пункті тестування буде 3-4 аудиторії, у яких орієнтовно буде від 15 до 20 учнів, що також нам дасть можливість забезпечити комп`ютерною технікою".

Що відомо Учасники ЗНО на Тернопільщині цьогоріч матимуть на тестування 2 години