Брак пального: на тернопільському автовокзалі відміняють рейси

Голос

Майже півтори сотні автобусів в останні дні не їздили з Тернопільського автовокзалу через брак пального.

Це становить третину рейсів. Проблема виникає на всіх напрямках. Така ситуація в області триває майже тиждень, пише Суспільне.

"Немає можливості заправити транспорт. Також рейси затримуються, особливо, прохідні. Через складну ситуацію водії довго стоять у чергах на автозаправних станціях. Зі слів перевізників, якщо є можливість заправитися, вони можуть навіть з вечора стояти в чергах, стараються залити в баки пальне та зранку виїхати на лінію", - вчора розповіла диспетчерка вокзалу Мар'яна Моравська.

Втім в Тернопільській ОДА зазначають, що проблем немає. Сьогодні влада вперше прокоментувала ситуацію.

"Міжміський транспорт в межах області працює у звичному режимі. 95% рейсів сьогодні вийшли на маршрути. Є труднощі зі сполученням у Підволочиському та Збаразькому напрямках. Втім, попри непросту ситуацію з пальним, нам вдається забезпечити перевезення практично в повному обсязі. Крім того, покриваємо потреби військових, критичної та комунальної інфраструктури. Уряд працює над тим, щоб протягом тижня вирішити питання з дефіцитом пального на АЗС", - йдеться в повідомленні Тернопільської ОДА.

До прикладу, вчора водій автобуса, який їздить до Підгайців, Володимир Солонина сказав, що вранці виїхав на рейс, доїхав до Тернополя, і пального більше не має.

"На ОККО давали на фішку 15-20 літрів, але немає зараз, ось на нулях все стоїть. Сюди заїхав, назад нема на чому вернутися".

Ситуацію прокоментував також водій Володимир, який їздить в Кременецькому напрямку.

"То ж як лотерея: пальне один день може бути, один день – не бути. Солярка ось 65 гривень талони продають. Будь ласка, бери, заїжджай, черги нема. Тридцять літрів – це 1950 гривень. Якщо порахувати, мені повний автобус пасажирів треба привезти сюди, тільки щоби заправитися".

Водій тернопільської маршрутки Ігор Прусак каже, перевізник щотижня видає водіям талони на пальне. Упродовж дня мусить кілька разів чекати в черзі на заправці, бо повний бак залити не дозволяють.

"Дають мені на тиждень 200 літрів, але я спалюю 25-27 за день. Я мав би відпочивати, але мушу їхати заправлятися. Так стою тут цілий день".

Також вчора голова обласної військової адміністрації Володимир Труш розповів, що більшість дизелю зараз відправляють на потреби армії.

"Ситуація з пальним в області залишається критичною. Закликаю населення не використовувати пальне для власних потреб, а зберегти його для військових, яким воно зараз потрібне найбільше. Очікуємо, що постачання пального зросте протягом тижня", – повідомив Труш.