Замість тренувань – волонтерство: баскетболісти клубу "Тернопіль" допомагають військовим та переселенцям

UA: Cуспільне мовлення

Замість тренувань – волонтерство. Члени баскетбольного клубу "Тернопіль" з початком повномасштабної війни допомагають військовим та переселенцям. Про це розповів Суспільному тренер команди Дмитро Забірченко.

За його словами, спортсмени створили благодійний фонд і передають необхідні речі на передову. А для переселенців у Тернополі відкрили хостел. Зараз у ньому проживає 21 людина.

"Тут є чай, кава. Тимчасово переміщені можуть провести спокійно час, переночувати, побути кілька днів, і потім, за потреби, поїхати далі".

Десять днів живе в одній із кімнат хостелу Ігор Нарожиленко. До Тернополя хлопець приїхав з Луганщини.

"Мати померла через те, що снаряд влучив у дім. Батько там залишився, тому що не можу його вмовити приїхати сюди. Сам я приїхав. Родичів нема".

Діти-переселенці, коли виїжджають із Тернополя, на стінах у хостелі залишають малюнки.

"Дядя Женя наша папа" – це мій улюблений малюнок. Діти залишають написи, бажають перемоги", – говорить тренер.

У благодійному фонді переселенці можуть вибрати собі одяг.

"Гуманітарна допомога надходить до благодійного фонду від іноземних та приватних компаній, від місцевих людей. Тобто, на адресу фонду приходять фури з допомогою. Волонтери її сортують і викладають. Кожен ящик підписаний. Людям так простіше, щоби не діставати і не перебирати всі речі, а вже розписано, де і що можна взяти".

На іншому поверсі приміщення, де розташований фонд, волонтери сортують продукти, які згодом відправляють у регіони, де тривають обстріли.

"Пересортували все, повантажили на палети й відправляємо в регіони, де найбільше потребують допомоги. Зокрема, на Чернігівщину, Харківщину, Сумщину, Донеччину й Луганщину. Багато фур поїхало на Миколаїв. В загальному, ми відправили майже 30 фур гуманітарної допомоги. Тобто, хлопці працюють, товар надходить, і ми скеровуємо його в гарячі точки", – говорить тренер.

На період воєнного стану тренування й матчі команди "Тернопіль" призупинили, каже Дмитро Забірченко. Але, щоби не втрачати форму, допомагає тренувати дітей.

"Під час війни наші ЗСУ і тероборона докладають надзусилля, щоби нас захистити. Я роблю якісно те, що найбільше можу дати своїй державі".

Читайте також На Тернопільщині провели благодійний матч з футболу