На Тернопільщині настає пожежонебезпечний сезон

Ровесник

У зв’язку з настанням пожежонебезпечного сезону на території країни, ДСНС звертається до всіх громадян із закликом проявляти громадянську свідомість у справі захисту лісового фонду в умовах війни.

Не секрет, що ситуація із пожежами на відкритих територіях неймовірно ускладнюється проведенням бойових дій та ворожими обстрілами практично в усіх регіонах України.

Внаслідок застосування російською армією бойових засобів ураження в рази зростає загроза виникнення масштабних пожеж в екосистемах.

Окрім того, ситуація ускладнюється забрудненістю значних територій лісових масивів, лісопосадок, торфовищ і сільгоспугідь вибухонебезпечними предметами. Особливо це стосується районів, де перебував ворог та територій, де ведуться бойові дії.

До того ж, постійно існує загроза дистанційного застосування ворогом запалювальних засобів для створення зон масових пожеж у хвойних лісах, зокрема поблизу населених пунктів.
До територій з високим ризиком штучного формування таких пожеж слід віднести і ліси Чорнобильської зони відчуження.

Станом на сьогодні особливо гостра ситуація із пожежами в Миколаївській та Житомирській областях. На Миколаївщині лише за останню добу зареєстровано дев’ять пожеж, п’ять з яких виникли внаслідок ворожих обстрілів. На Житомирщині триває гасіння масштабної лісової пожежі, до ліквідації якої залучено 22 одиниці техніки та 125 осіб.
Ми сподіваємось, шановні українці, на вашу свідомість, аби з вашою допомогою упереджувати пожежі на відкритих територіях, а не витрачати обмежені під час війни ресурси на їх ліквідацію!