Закарпаття: Цвітуть маки - людям радість!

Люди зупиняють автівки і йдуть милуватися й фотографуватися - такого більше на Закарпатті не зустрінеш ніде!

Подружжя Ігор та Наталія Калиничі прийшли на макове поле зробити світлину. "Нас зараз тут троє, а потім візьмемо ще одну дитину", - сказав Ігор. "Дуже класно - такі приємні емоції. Так красиво, так гарно. Хочеться фотографуватися. Настрій піднімається. Я така щаслива, мені здається, що все в житті добре", - додала його дружина.

Знімок на маковому полі зробила й ужгородка Ольга Якубик з онуком. "Нам дуже сподобалося червоне поле, я ніколи такого не бачила", - каже жінка.

Мукачівець Степан Сабов приїхав на цю дивовижу, щоб нарвати маків для своєї дружини: "Це - краса, це ніжне й неповторне природне явище".

Ботанік Олег Колесник розповів, що це поле спеціально не засівали. Тут росте дикий мак. "Називається мак-самосійка. Це представник сагітальної флори, а саме сільськогосподарський бур'ян. Звичайно, що його можна розводити, але якщо складаються певні умови на полях, він сам може утворювати такі спалахи чисельності. Як декоративного його не розводять, бо це є досить злісний бур'ян. Він ні на що не годиться. І як лікарську сировину його теж не використовують", - пояснює фахівець.

Зате поле з диким маком ще квітнутиме місяць-півтора. І тішитиме мукачівців і гостей міста й усіх, хто їде прилеглою дорогою.

Василь НИТКА.

Фото з відкритих джерел.