На Закарпатті відбувся круглий стіл присвячений розвитку туризму

На базі Закарпатського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» відбувся круглий стіл, присвячений розвитку туристичного потенціалу громад області.

Про це повідомили у Закарпатському регіональному офісі, передає Укрінформ.

Зазначається, що учасниками заходу стали голови територіальних громад Закарпатської області, керівники економічних відділів, проєктні менеджери, спеціалісти. Вони отримали інформацію щодо механізму оцінки наявних ресурсів та їх використання з метою підвищення туристичної привабливості громад; обговорили алгоритм першочергових дій щодо розвитку туризму в громаді та розглянули кращі практики розвитку туризму в територіальних громадах.

Керівник Закарпатського регіонального офісу Микола Сюсько зауважив, що захід відбувся, аби обговорити з представниками територіальних громад найкращі практики розвитку туризму в громадах та першочергові кроки для підвищення туристичної привабливості громад.

Експерт з питань розвитку туризму, депутат Закарпатської обласної ради Федір Шандор озвучив низку необхідних кроків для розвитку туризму в громадах.

“Передовсім - це сплата туристичного збору. Громади повинні працювати над тим, щоб підвищити надходження цього збору. Також варто виокремити найкращі 10 туристичних місць у громаді, цю інформацію слід розмістити поблизу зупинок автобусів, розповісти у школах, а у місцевих бібліотеках слід зробити внутрішні музеї громади, працівники яких теж будуть обізнані з туристичною інформацією. Потрібно скласти графік сезонності, тобто того, що можна побачити в громаді у різні пори року”, - сказав він.

Також Шандор додав, що громаду у туристичній сфері варто просувати у соціальних мережах, а для туристів необхідно забезпечити потужну точку доступу до Wi-Fi. На сайті громади має з'явитися інформація, як туди дістатися, який транспорт є транзитним тощо.

За його словами, необхідним кроком є також створення туристичного паспорта громади, який має бути дієвим документом. Туристи мають дізнатися з нього, де можна поїсти та переночувати в громаді, про атракції та про те, які виробники влаштовують дегустації тощо.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.